Clipper Çakmak Kalite Testi

Geri

Clipper Çakmak Kalite Testi ile Dünya"nın en kaliteli çakmaklarından biri olan Clipper ürünlerinin üretim sonrası kalite testini inceleyerek Clipper markasının sağlamlık ve uzun ömürlülük konusunda ne denli başarılı olduğuna tanık olacaksınız. Çarpma, ısınma, darbe, ateş v.b. pek çok faktör dikkate alınarak gerçekleştirilen kalite ve sağlamlık testlerinden başarıyla geçen Clipper Çakmak, görüneceği üzere alanında en iyi markalardan biri olarak öne çıkıyor. 

Video, öncelikle clipper çakmağın üretim ve tasarım detaylarını açıklıyor. Çakmağın parçalarını ve montaj şemasını kısaca özetleyerek kalite bütünlüğünü ifade ederek ilk kalite testine başlıyor. Clipper fabrikalarında üretilen çakmakların hangi bantlardan geçtiğini izledikten sonra ilk test montaj üretim bandında gerçekleşiyor. Taş değirmeninin çakmak taşını yakıp yakmadığı test edilip sonraki üretim bandına geçiliyor. İlk test olan yanma testinde çakmağın yanar vaziyette ne kadar süre durabildiğini ve yanar durumdayken çakmağın formasyonunun bozulup bozulmadığı test ediliyor. Clipper Çakmak, açık ara çok daha uzun süre çakmak formasyonunu bozmadan yanabiliyor. 

İkinci testte çakmağın ateş üretim stabilizasyonu kontrol ediliyor. Clipper Çakmağın ürettiği ateş stabil ve aynı düzeyde kalırken teste maruz bırakılan diğer marka çakmaklar gazı dengesiz şekilde püskürterek stabilizasyonu bozuyor. 

Üçüncü ve en tehlikeli testlerden biri de doğrudan gaz odasına uygulanan ısı testi. Clipper Çakmak, gaz haznesine doğrudan uygulanan ısı ile test edilerek rakip kabul edilen diğer çakmaktan çok daha uzun süre ısıya dayanarak güvenilirliğini kanıtlıyor. 

Sonraki testte çakmağın üzerine doğrudan yoğun bir basınç uygulanıyor. Bu basınç ile çakmağın yatay dayanıklılığı kontrol ediliyor. Diğer çakmak 13. kg basınçta patlarken Clipper Çakmak, 15. kg basınçta bile dayanıklılığını sürdürüyor. 

Beşinci testte ise ortam sıcaklığı yükseltilerek çakmağın genel olarak ısıya dayanıklılığı test ediliyor. Diğer çakmak 70 derecede inflak ederken 80 derecelerde bile inflak etmeden dayanabiliyor. 

Son testte ise en sık karşılaşılan yere düşme durumu test ediliyor. Yere düşen diğer çakamkların muhtelif parçaları kopuyor ve parçalanıyorken Clipper Çakmak dayanıklılığını koruyor ve kalitesinin hakkını vererek bu testtende başarıyla geçiyor. 

Clipper Çakmaklarının üretim kalitesi ve dayanıklılığı görüleceği üzere diğer pek çok çakmak markasından çok daha üstün geliyor. Clipper Çakmak kalite testi ile clipperın ürettiği çakmaklarda uyguladığı sağlamlık ve güç testlerini inceleyebilirsiniz

Çakmakcı Ticaret ve Lüks Hırdavat Toptancılığı | 2024