Nostaljik Clipper Çakmak Reklamı

Geri

80"li yılların sonu, 90"lı yılların başında çevrilmiş, henüz sansür uygulamalarına takılmayan, izlerken fazlasıyla keyif alacağınız ve 80"li yılların havasını, tadını hissedebileceğiniz ilginç bir reklam çalışması. Düşük pikselli kameralarla çekilmiş bu reklam belki şimdilerde bize amatörce gelebilir. Ancak dönemin reklam standartlarını dikkate aldığımızda başarılı bir reklam olarak değerlendirmek gerekir. 

İzlerken biraz şaşırabilirsiniz. Zira reklam oldukça masumane bir ses tonuyla romantik ifadelerle başlıyor. Çakmak yanıyor, farklı çakmak modelleri görünüyor, çakmağın doldurulabilir olduğu ifade ediliyor ve çakmağın sevgi olduğu, aşkın bir parçası olduğu vurgulanıyor. Anlam vermesi biraz zor olsada hem 80"li yılları andıran bir nostalji hem de clipper çakmak markasının köklü geçmişini andıran bir çalışma olarak dikkat çekiyor. 

Tokai reklamlarından çok önce çekilen bu görüntülerde Clipper çakmakların tasarımının yıllardır değişmediğini görebiliyoruz. Aradan geçen 30 yıla rağmen halen aynı tasarımla kullanıcılarının beğenisini topluyor olması ayrıca takdire şayan. Nostaljik Clipper Çakmak Reklamı, 80'li yılların sonu, 90'lı yılların başında çekilmiş ilginç bir reklam çalışması

Çakmakcı Ticaret ve Lüks Hırdavat Toptancılığı | 2024